background

Özel Sağlık Sigortası

Özel Sağlık Sigortası

Özel Sağlık Sigortası Teminatları

Ana Teminatlar

Her sigorta şirketinde kapsamlar farklılık göstermektedir. Detaylı bilgi için sigorta uzmanımıza ulaşabilirsiniz.

Yatarak Tedavi

Ayakta Tedavi

Ek Teminatlar

Her sigorta şirketinde farklılık göstermektedir. Ek teminatlar ve ek hizmetler için detaylı bilgiyi sigorta uzmanımızdan alabilirsiniz.

Yurtdışı

Diş Tedavisi

Check-up

Doğum

Pandemi

 

Özel sağlık sigortası, her an yaşanabilecek bir sağlık problemi karşısında bireylerin karşılaşabilecekleri tıbbi yardım, tedavi ve ilaç gibi masraflarını ve sağlık harcamalarını, önceden belirlenmiş limitler dahilinde teminat altına alır. Özel sağlık sigortaları belli şartlar çerçevesinde birkaç türe ayrılır. Örneğin tam kapsamlı sağlık sigortaları ayakta ya da yatarak tedavi gören hastaların tedavilerini ilaç, tıbbi yardım gibi seçeneklerle karşılarken tamamlayıcı sigortalar, sosyal güvenlik sigortasının tamamlayıcısı rolündedirler.

 

Sağlık sigortaları devlet aracılığı ile Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na bağlı olarak gerçekleştirilirler ve bir ülkede yaşayan vatandaşların birçok sağlık sorununun çözülmesinde büyük etkileri vardır. Sağlık sigortalarını bireylerin hastalık ve kaza gibi durumlarda oluşabilecek sağlık giderlerinin büyük oranda karşılanmasını sağlayan bir sistem olarak tanımlamak mümkündür. Bu sistemin limitleri özel şartlar ile belirlendiği için sağlık sigortası poliçesi yaptırırken bireylerin teminatlara göz atması ve ihtiyacı olabileceğini düşündüğü teminatları sigorta poliçesine dahil etmesi gerekmektedir.

 

Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Özel sağlık sigortalarında teminatlar ayakta ve yatarak tedavi kapsamında değerlendirilir. Yatarak tedavi kapsamı ve teminatları, sigortalı bireyin tedavisinin yatarak yapılması durumda doğan çeşitli muayene, bakım ve tedaviler gibi maliyetleri kapsar. Ayakta tedavi teminatları ise bireyin tedavisi sırasında yatmasını gerektirmeyen durumlardan doğan maliyetleri güvence altına almaktadır. Bunlar arasında 0-6 yaş çocuk aşıları, laboratuvar hizmetleri, görüntüleme ve tanı yöntemleri, ileri tanı yöntemleri ve fizik tedavi giderleri yer alır. Özel sağlık sigortası çerçevesinde genel olarak ayakta ve yatarak tedavi hizmetlerinin kapsadığı konu ve ilgili masrafları şöyle sıralamak mümkündür:

 

Küçük Müdahaleler

Yardımcı Tıbbi Malzeme

Yatış Sonrası Fizik Tedavi

Evde Bakım

Yoğun Bakım

Tıbbi Danışmanlık ve Ambulans Hizmetleri

Gebelik Takip Giderler

Doğum Teminatı

Ayakta Tedavi Giderleri

Tanı Amaçlı Ayakta Tedavi Giderleri

Yeni Doğan Bebek Teminatı

Diş Giderleri

Rehabilitasyon Giderleri

İşitme Cihazı

Kaza Sonucu Vefat Teminatı

Kaza Sonucu Maluliyet Teminatı

Suni Uzuv Teminatı

Check Up Teminatları

Gözlük, Cam, Çerçeve / Lens Giderleri

Özel sağlık sigortası fiyatları her sigorta şirketine ve poliçe içeriğinde göre farklılık göstermektedir. En iyi özel sağlık sigortası ürünlerini görebilmeniz için Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin özel sağlık sigortası tekliflerine kolayca ulaşabileceğiniz Sigortam, daima yanınızda. Özel sağlık sigortası için teklif alabileceğiniz 22 ayrı sigorta şirketini tek çatı altında bulabileceğiniz Sigortam, sağlık sigortasına dair tüm merak ettiklerinize destek hattı ile cevap veriyor. 2021 özel sağlık sigortası fiyatları ve daha fazlası için Sigortam üzerinden özel sağlık sigortası sorgulaması yaparak anlaşmalı sigorta şirketlerinin tekliflerini karşılaştırıp en uygun poliçeyi anında satın alabilirsiniz.

 

Sağlık sigortası yaptırmak beraberinde birçok avantajı getirir. Bunları kısaca sıralamak gerekirse;

 

Sigortalı birey, anlaşmalı sağlık kurumlarında ücretsiz ya da çok düşük ücretlerle kaliteli hizmet alabilir.

Sağlık sigortası yaptıran kişiler hastanelere hafta sonu da muayene olabilir ve tahlil/tedavi gibi işlemler yaptırabilirler.

Poliçe içeriğine göre değişmekle birlikte sigortalı birey ayakta tedavi, yatarak tedavi ya da her iki tedavi imkanından da yararlanabilir.

Bir kişinin yaptırdığı sağlık sigortasının imkanlarından kişinin eşi ve çocukları gibi 1. dereceden yakınları da faydalanabilir.

Sigortalının çalışan olması durumunda, brüt kazancının %5'ini, asgari ücretin ise aylık tutarını aşmamak koşulu ile gelir vergisi ödemesinden düşebilir.

Yurt dışında kaza, yaralanma, hastalık gibi durumlarda sigortalının, poliçe kapsamında olması şartı ile uygun miktarlarda tedavi olma imkânı vardır.

Doğum gibi durumlarda poliçeye doğum teminatı ekletilmesi ile doğum öncesi ve sonrası ortaya çıkabilecek giderler büyük oranda sigorta tarafından karşılanmaktadır.

En iyi sigorta şirketleri, Sigorta fiyatları karşılaştırma, Sağlık sigortası nasıl yapılır?, Konut sigortası fiyatları, Araba sigortası teklifi al, Sigorta şirketi değerlendirmeleri, Sigorta poliçesi nedir?, Sigorta şirketi seçimi, Sigorta acentesi yakınımda, Sigorta şirketi incelemeleri, En iyi sigorta şirketleri, Sigorta fiyatları karşılaştırma, Sağlık sigortası nasıl yapılır?, Konut sigortası fiyatları, Araba sigortası teklifi al, Sigorta şirketi değerlendirmeleri, Sigorta poliçesi nedir?, Sigorta şirketi seçimi, Sigorta acentesi yakınımda, Sigorta şirketi incelemeleri, En iyi sigorta şirketleri, Sigorta fiyatları karşılaştırma, Sağlık sigortası nasıl yapılır?, Konut sigortası fiyatları, Araba sigortası teklifi al, Sigorta şirketi değerlendirmeleri, Sigorta poliçesi nedir?, Sigorta şirketi seçimi, Sigorta acentesi yakınımda, Sigorta şirketi incelemeleri, En iyi sigorta şirketleri, Sigorta fiyatları karşılaştırma, Sağlık sigortası nasıl yapılır?, Konut sigortası fiyatları, Araba sigortası teklifi al, Sigorta şirketi değerlendirmeleri, Sigorta poliçesi nedir?, Sigorta şirketi seçimi, Sigorta acentesi yakınımda, Sigorta şirketi incelemeleri, En iyi sigorta şirketleri, Sigorta fiyatları karşılaştırma, Sağlık sigortası nasıl yapılır?, Konut sigortası fiyatları, Araba sigortası teklifi al, Sigorta şirketi değerlendirmeleri, Sigorta poliçesi nedir?, Sigorta şirketi seçimi, Sigorta acentesi yakınımda, Sigorta şirketi incelemeleri,Hemen Özel Sağlık Sigortası için Online Teklif Al

Çözüm Ortaklarımız