Konut Sigortası

Konut Sigortası

Konut Sigortası Teminatları

Ana Teminatlar

Her sigorta şirketinde kapsamlar farklılık göstermektedir. Detaylı bilgi için sigorta uzmanımıza ulaşabilirsiniz.

Elektrik Hasarına Bağlı Gıda Bozulması

Hırsızlık

Deprem

Yangın

 Ek Teminatlar

Her sigorta şirketinde farklılık göstermektedir. Ek teminatlar ve ek hizmetler için detaylı bilgiyi sigorta uzmanımızdan alabilirsiniz.

Kazaen Kırılma

Ferdi Kaza

Su Baskını

3. Şahıslara Karşı Mali Sorumluluk

 Herhangi bir zamanda meydana gelme olasılığı olan deprem, yangın, sel, yıldırım, infilak, terör ve hırsızlık olayları, arkalarında ağır maddi kayıplar bırakan durumlardır. Bu tip durumlara karşısında yaşayacağınız risklere karşı evinizi güvence altına alan konut sigortası, maddi hasarınızı minimal seviyeye indiren bir sigorta türüdür.

 Şehirleşmenin hızla arttığı günümüzde buna paralel olarak artan hırsızlıkları da göz önüne aldığımızda zorunlu konut sigortası daha da önemli hale gelmektedir. Çeşitli güvenlik önlemlerinin de giderek bir işe yaramadığı ve hırsızlara karşı bir tehdit oluşturmadığı durumlarda mülk sahibinin mal ve can güvenliği büyük risklerle karşı karşıya gelmektedir. Böyle bir durumla burun buruna geldiğinizde maddi kayıplarınızı en aza indirmek için Sigortambir konut sigortası ile evinizi sigortalatabilirsiniz. Sigortambir üzerinden konut sigortası fiyatları ile ilgili detaylı bilgi edinerek ihtiyacınız olan sigorta ürününe kolayca ulaşabilirsiniz. En uygun konut sigortası için tam 22 farklı sigorta şirketinin 2022 konut sigortası fiyatlarını birbirini ile kıyaslayabilir, konut sigortası işlemlerinizi online sistem üzerinden kolayca tamamlayabilirsiniz.

 Konut sigortası, DASK gibi zorunlu bir sigorta türü değildir fakat evinizi su basması, cam kırılması gibi iç ve dış kaynaklı sebeplerden ötürü evinizde oluşabilecek hasarları karşıladığı için pek çok insanın tercihi olmaya devam etmektedir. Konut sigortasının deprem sigortasından farkı, evinizde meydana gelebilecek hasarlarda eşyalarınızı; sizden kaynaklı hasarda komşunuzu ve kiracı olduğunuz durumda ise ev sahibinizin de maddi hasarını karşılamasıdır. Bunun yanında paket içeriğine göre değişmekle birlikte yangın, dahili veya yağmurdan kaynaklı olarak su basması, dolu, sel, deprem, hırsızlık gibi risklere karşı da konut sigortası ile evinizi güvence altına almanız mümkündür. Yaşanabilecek bu olumsuz olaylara karşı Sigortambir üzerinden yaptıracağınız konut sigortası ile maddi hasarlarınızı en aza indirebilirsiniz. Evinizi Sigortambir ile sigortalatarak olası risklere karşı maddi hasarınızı kaybınızı azaltmak için online işlemler menüsünden ya da destek hattından işlemlerinizi hızlıca tamamlayabilirsiniz.

 Konut sigortası, kiracı veya ev sahibi fark etmeksizin herkesin yaptırabileceği bir sigorta türüdür. Bir konut sigortası poliçesi kasıtlı bir durum olmadığı sürece evinizde 3. kişiler ve doğal olaylardan kaynaklı tüm hasarları karşılamaktadır. Kiracılar ve ev sahipleri bakımından bazı değişikliler içeren konut sigortasında kiracılar hem eşyalarını hem de komşulara ve ev sahibine verebilecekleri zararları teminat altına alabilirler. Konut sigortası yaptıran ev sahipleri ise evlerine gelebilecek hasarları güvence altına alırken sigorta poliçesine yaptıracağı ek sözleşme ile de bir kaza durumunda kullanımdan veya kira kaybından kaynaklı hasarları da teminata dahil edebilirler.

Konut Sigortası Neler Kapsar?

Eviniz her an meydana gelecek risklere karşı tehdit altındadır. Evinizde olmadığınız bir zaman diliminde çatınız akabilir, evinizi su basabilir ya da camınız kırılabilir. Bunun yanında sık sık yaşanan hırsızlık olayları ile hem can hem de mal güvenliğiniz tehdit altına girmektedir. Özellikle değerli eşyalarınızın teminatını geri alabileceğiniz konut sigortası ile mal kaybınızı en aza indirmeniz mümkündür.

 Konut sigortasının teminatları arasında yer alan yangın, sel, su basması, deprem ve benzeri riskler, temel teminatlardır. Bu risklerden dolayı evler ciddi hasarlar almakta hatta pek çok kişi evini kaybetme durumuyla karşı karşıya gelebilmektedir. Standart seçeneklerin yanı sıra konut sigortasına dahil edilebilecek çatı akması gibi durumlarda da giderleriniz ekstra para harcamanıza gerek kalmadan sigortanız tarafından ödenir.

Karşılaşacağınız riskleri maddi kayıp yaşamadan atlatabilmeniz için hızlı ve etkin çözümler sunan Sigortambir üzerinden konut sigortası seçeneklerini birbiri ile kıyaslayarak değerlendirebilir ve kendinize uygun paketi kolayca seçebilirsiniz. Aklınıza takılan her konuda Sigortambir’in bire bir destek hattı üzerinden yardım alabilir, aradığınız konut sigortası ürününe zorlanmadan karar verebilirsiniz.

Hemen Konut Sigortası için Online Teklif Al