background

Ferdi Kaza Sigortası

Ferdi Kaza Sigortası

Ferdi Kaza Sigortası Teminatları

Ana Teminatlar

Her sigorta şirketinde kapsamlar farklılık göstermektedir. Detaylı bilgi için sigorta uzmanımıza ulaşabilirsiniz.

Ölüm

Sağlık Giderleri Sakatlık

Ek Teminatlar

Her sigorta şirketinde farklılık göstermektedir. Ek teminatlar ve ek hizmetler için detaylı bilgiyi sigorta uzmanımızdan alabilirsiniz.

Deprem

 Ferdi kaza sigortası, aniden gelişen bir kaza sonrası bireyin sakatlık ya da hayati tehlikesinin oluşması durumunda kendisini, vefat gibi durumlarda ise yakınlarını maddi olarak güvence altına alan bir sigorta ürünüdür. Ferdi kaza sigortalarında poliçelerin kapsamları sigorta şirketlerinin ürünlerine göre değişiklik gösterse de bu sigorta genel olarak, kaza sonucu vefat ve tam maluliyetle hastane masraflarını teminat altına alır.

 Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları

Karşılaşabileceğiniz kazalardan sonra vefat etmeniz durumunda ailenize, maluliyet ya da yaralanma gibi durumlarda ise size maddi destek sunan ferdi kaza sigortasını yaptırdığınız takdirde sıkıntılı anlarda aileniz ya da siz maddi problemler ile karşı karşıya kalmazsınız. Oluşturduğunuz poliçenin içeriğine göre aileniz ve siz, kaza sonucu vefat ya da kaza sonucu maluliyet gibi farklı teminatlardan faydalanabilirsiniz.

Tüm sigorta türleri gibi ferdi kaza sigortalarının da bazı genel şartları vardır. Kazalar sonucu sizin ve ailenizin geleceğini garanti altına alan ferdi kaza sigortalarında hangi durumların kaza sayılacağını şöyle sıralamak mümkündür;

 Ani bir şekilde yayılan gazların teneffüs edilmesi

Araba, yaya ya da herhangi bir şekilde trafikteyken oluşan kazalar

Ani bir hareket sonrası adale ve sinirlerin incinmesi, burkulması ve kopması

Haşerat ya da yılan sokması sonucu oluşan zehirlenme durumları

Isırılma gibi durumlarda oluşan kuduzdan kaynaklı vefat

Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin ferdi kaza sigortası tekliflerine kolayca ulaşabileceğiniz Sigortambu, 2022 ferdi kaza sigortası fiyatları sorgulamalarınızda en büyük yardımcınız olacak. Ferdi kaza sigortası fiyatlarını kolayca sorgulama yaparak öğrenmek ve anlaşmalı sigorta şirketlerinin ferdi kaza sigortası tekliflerini birbiri ile kıyaslayarak değerlendirmeniz için Sigortambu daima yanınızda. Size en uygun poliçeye en uygun şartlarda kolayca sahip olabileceğiniz Sigortambu destek hattı ile de aklınıza takılan tüm soruların cevabına hızlıca ulaşabilirsiniz.

 Ferdi Kaza Sigortası Kapsamı

Ferdi kaza sigortalarında da diğer sigortalarda olduğu gibi kapsamlar her poliçeye göre değişiklik gösterir. Teminat adedine ve niteliklerine göre kapsamlar genişler ya da duruma göre daralır. Ferdi kaza sigortalarında en bilinen teminatlar şöyledir;

 Kaza Sonucu Maluliyet: Bu teminatla, meydana gelen bir kaza sonrası sakat kalmanız durumunda, poliçede belirlenen tutar size ödenir.

 Kaza Sonucu Vefat: Bu teminatla, bir kaza sonrası vefat etmeniz sonrası poliçede belirlenen tutar ailenize ödenir ve onlara maddi destek sağlanır.

 Tedavi Masrafları: Meydana gelen bir kaza sonrası yaralanma durumlarında hastane masraflarını karşılayan teminat, bu kapsama girmektedir.

 Hastane Yatışı: Çok sık rastlanmayan bu teminat, kaza sonucu hastanede yatmanız gereken durumlarda devreye girer ve hastane masraflarınızı poliçe doğrultusunda karşılayan teminattır. Bu teminattan faydalanmak istiyorsanız seçtiğiniz ferdi kaza sigortası ürününde ilgili teminatın yer aldığından emin olmalısınız.

 Ferdi kaza sigortası seçeneklerinde yukarıda bulunan teminatlar dışında istem dışı işsizlik teminatı ile kırık ve yanık teminatı gibi farklı teminatlar da yer alabilir.

 Ferdi kaza sigortalarında size ve ailenize zor günlerde maddi anlamda destek sunan teminatlar için ödeyeceğiniz tutar ise yaşınıza ve mesleğinize göre değişiklik göstermektedir. En bilinen ve en çok yararlanılan sigortalar arasında yer alan ferdi kaza sigortaları, sizi ve ailenizi yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı güvence altına alması bakımından oldukça önem taşır. Kazalar yaşamda her an her yerde karşınıza çıkabilir ve sonrasında büyük maddi ve manevi yıkımlara sebep olabilirler. Bu nedenle meydana gelen kazalarda oluşacak maddi ve manevi kayıplarınızı en aza indirerek üstesinden gelmek için ferdi kaza sigortası yaptırmanız tavsiye edilir.

En iyi sigorta şirketleri, Sigorta fiyatları karşılaştırma, Sağlık sigortası nasıl yapılır?, Konut sigortası fiyatları, Araba sigortası teklifi al, Sigorta şirketi değerlendirmeleri, Sigorta poliçesi nedir?, Sigorta şirketi seçimi, Sigorta acentesi yakınımda, Sigorta şirketi incelemeleri, En iyi sigorta şirketleri, Sigorta fiyatları karşılaştırma, Sağlık sigortası nasıl yapılır?, Konut sigortası fiyatları, Araba sigortası teklifi al, Sigorta şirketi değerlendirmeleri, Sigorta poliçesi nedir?, Sigorta şirketi seçimi, Sigorta acentesi yakınımda, Sigorta şirketi incelemeleri, En iyi sigorta şirketleri, Sigorta fiyatları karşılaştırma, Sağlık sigortası nasıl yapılır?, Konut sigortası fiyatları, Araba sigortası teklifi al, Sigorta şirketi değerlendirmeleri, Sigorta poliçesi nedir?, Sigorta şirketi seçimi, Sigorta acentesi yakınımda, Sigorta şirketi incelemeleri, En iyi sigorta şirketleri, Sigorta fiyatları karşılaştırma, Sağlık sigortası nasıl yapılır?, Konut sigortası fiyatları, Araba sigortası teklifi al, Sigorta şirketi değerlendirmeleri, Sigorta poliçesi nedir?, Sigorta şirketi seçimi, Sigorta acentesi yakınımda, Sigorta şirketi incelemeleri, En iyi sigorta şirketleri, Sigorta fiyatları karşılaştırma, Sağlık sigortası nasıl yapılır?, Konut sigortası fiyatları, Araba sigortası teklifi al, Sigorta şirketi değerlendirmeleri, Sigorta poliçesi nedir?, Sigorta şirketi seçimi, Sigorta acentesi yakınımda, Sigorta şirketi incelemeleri,


Hemen Ferdi Kaza Sigortası için Online Teklif Al

Çözüm Ortaklarımız