background

Dask Sigortası

Dask Sigortası

DASK Teminatları

Ana Teminatlar

DASK (Deprem Sigortası), Türkiye'de depremin neden olduğu yapısal hasarlara karşı konut ve iş yerlerini güvence altına alan bir sigorta türüdür. Doğal Afet Sigortaları Kurumu tarafından yönetilir ve tapuya kayıtlı binalar için gereklidir.

Tüm sigorta şirketleri aynı koşullarda teminat vermek zorundadır.

Coğrafi olarak deprem bölgesinde yer alan ülkemizde 1999 depreminin ardından yapılması zorunlu hale getirilen deprem sigortası, depremin yarattığı hasarlar sonucu bireyleri maddi olarak güvence altına almayı amaçlamaktadır. Kısaca DASK olarak bilinen zorunlu deprem sigortası, Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun yönetmeliğine göre düzenlenen hususlar doğrultusundaki maddeleri kapsar.

 Tapuya kayıtlı her ev, dükkân, iş yeri ve diğer binalar için yaptırılması gereken bir sigorta olan DASK deprem sigortası yaptırılmadığında çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında gereken işlemler yapılamaz. Bunun dışında bir konut için elektrik, su gibi abonelik işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için de DASK yaptırılmalıdır.

 Depremler doğal afetler arasında yıkıcı etki bakımından üst sıralarda yer alan felaketlerdir. Özellikle ülkemiz gibi genel coğrafya olarak fay hatlarına yakın bir alanda konumlanan bölgelerde çok daha yıkıcı etkileri olabilmektedir. Bu nedenle yaşanacak depremde oluşan maddi hasarı güvence altına almak gerekir. Maddi kayıpları minimal seviyede tutma konusunda size en etkin çözümleri sunan Sigortambir ile DASK sigortası yaptırma işlemleriniz artık kolayca sonuçlanacak.

 Zorunlu deprem sigortası fiyatları her sigorta şirketine ve sigortanın kapsamına göre değişiklik göstermektedir. DASK fiyatları hakkında bilgi almak ve en doğru sigorta ürününe, en uygun fiyata ulaşmak için Sigortambir daima yanınızda… Deprem sigortası fiyatları ve daha fazlası için hizmet ve ihtiyaçlarınızı anlayan sigorta uzmanlarının yüzde yüz desteğiyle en büyük yardımcınız Sigortambir olacak. Sigortambir üzerinden tam 22 sigorta şirketinin en iyi DASK tekliflerine ulaşabilir, teklifleri rahatlıkla karşılaştırarak ihtiyacınız olan deprem sigortasına kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

 DASK’ın kapsamı, binalarda depremin ardından ve depreme bağlı olarak gerçekleşen yangın, erozyon gibi felaketlerden dolayı oluşabilecek hasarlardır. Zorunlu deprem sigortası, tapusu itibarıyla taşınmaz olarak geçen binalar, binaların içerisinde şahsa ait büro ticarethane ve benzer amaçla kullanılan yaşam alanları için yapılabilecek bir sigortadır. Bununla birlikte deprem sırasında zarar gören binalar ve işyerleri ile bina içerisinde yer alan asansör, merdiven, kolonlar, tavan, taban, çatı ve benzeri alanlarda meydana gelen hasarlar da DASK sigortası ile teminat altına alınır. DASK’ın depremden kaynaklı olarak teminat altına aldığı durumlar yangın, yer kayması, infilak, tsunami, su baskını ve sel olarak sıralanabilir.

En iyi sigorta şirketleri, Sigorta fiyatları karşılaştırma, Sağlık sigortası nasıl yapılır?, Konut sigortası fiyatları, Araba sigortası teklifi al, Sigorta şirketi değerlendirmeleri, Sigorta poliçesi nedir?, Sigorta şirketi seçimi, Sigorta acentesi yakınımda, Sigorta şirketi incelemeleri, En iyi sigorta şirketleri, Sigorta fiyatları karşılaştırma, Sağlık sigortası nasıl yapılır?, Konut sigortası fiyatları, Araba sigortası teklifi al, Sigorta şirketi değerlendirmeleri, Sigorta poliçesi nedir?, Sigorta şirketi seçimi, Sigorta acentesi yakınımda, Sigorta şirketi incelemeleri, En iyi sigorta şirketleri, Sigorta fiyatları karşılaştırma, Sağlık sigortası nasıl yapılır?, Konut sigortası fiyatları, Araba sigortası teklifi al, Sigorta şirketi değerlendirmeleri, Sigorta poliçesi nedir?, Sigorta şirketi seçimi, Sigorta acentesi yakınımda, Sigorta şirketi incelemeleri, En iyi sigorta şirketleri, Sigorta fiyatları karşılaştırma, Sağlık sigortası nasıl yapılır?, Konut sigortası fiyatları, Araba sigortası teklifi al, Sigorta şirketi değerlendirmeleri, Sigorta poliçesi nedir?, Sigorta şirketi seçimi, Sigorta acentesi yakınımda, Sigorta şirketi incelemeleri, En iyi sigorta şirketleri, Sigorta fiyatları karşılaştırma, Sağlık sigortası nasıl yapılır?, Konut sigortası fiyatları, Araba sigortası teklifi al, Sigorta şirketi değerlendirmeleri, Sigorta poliçesi nedir?, Sigorta şirketi seçimi, Sigorta acentesi yakınımda, Sigorta şirketi incelemeleri,


Hemen Dask Sigortası için Online Teklif Al

Çözüm Ortaklarımız